MTB - nová část trasy

25.05.2009 21:24


Jak bylo již avizováno v odkazu "maraton" je připravována nová trasa , resp. část nové trasy. Tato změna se týká hlavně trasy dlouhé. Její nová délka byla zkrácena na 85 km, ale dle dosud získaných názorů je o něco těžší. Od startu vede po staré trati, tj. směr Mladotice - Manětín - Rabštejn nad Střelou a to až k rybníku "Poustky". Zde za areálem školy v přírodě ale začíná její změna. Netočí se vpravo kolem plotu areálu, ale vlevo do lesů nad obec Jablonná , kde se napojí na zelenou turistickou značku, která provází cyklisty až do obce Kračín. Zde po přejezdu silnice z obce Tis u Blatna vede dál po zpevněných lesních cestách až do místa s názvem " Sv. Jiljí" kde uhybá v dlouhém sjezdu pod tzv. "Liščí skály". Tento sjezd je ukončen prudkým výjezdem a po krásných (hlavně rychlých) lesních cestách přivede závodníky až do obce Tis u Blatna, kde bude nově zřízena občerstvovačka. Z Tisu pak vede nad obec Žihle do míst nad známé přírodní úkazy - kameny "Dědek" a "Bába" a napojí se na starou trať po které přijedou závodníci až do obce Bílov. Odtud již je jen 5 km do cíle. Úsek trasy vedoucí do Jesenické pahorkatiny byl vypuštěn. Na dlouhé trase závodníci nastoupají 1600 metrů.

  Byla rovněž změněna trasa prostřední tj. délky 55 km. V nové podobě povede závodníky po trase jako vede "pětaosmdesátka" a to až do obce Ranštejn nad Střelou. Zde se na rozcestí u "Havraního kamene" rozdělí a vede směrem na obce Hluboká - Přehořov - Potvorov - Bílov a odtud také do cíle v Kralovicích. Na této trase nastoupají závodníci 1000 metrů.

  Nejkratší trať tj. 25 km zůstává beze změn.

  Pořadatelé si od těchto změn slibují zatraktivnění celého maratonu, dojde ovšem i k mírnému ztížení (na toto jsme ale všichni připraveni néé).

 
 

Zpět

Kontakt

Roub Luboš

723 353 050

Anketa

Líbí se Vám naše stránky?

ano  (839) 83%
ne  (172) 17%

Celkový počet hlasů: 1011

© 2019 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba www stránek zdarmaWebnode